Az Agrár-EDIH projekt az agrárium területén dolgozó, digitális alapokon nyugvó eljárásokat, eszközöket nyújtó szolgáltatók, fejlesztők jelentkezését várja az Agrárdigitalizációs Kiválóság pályázatára.
Az AEDIH projekt fő célkitűzése a mezőgazdasági termelők digitális transzformációjának elősegítése, továbbá az agrár szaktanácsadók módszertani és szakmai felkészítése az adat-alapú, digitális szolgáltatásokra építő agrár szaktanácsadásra. Ebből fakadóan a projekt elsődleges célcsoportja tehát a gazdálkodók, valamint az agrár szaktanácsadók, illetve a gazdálkodók és a szaktanácsadók számára digitális fejlesztésekkel, innovációkkal foglalkozó vállalkozások. Az AEDIH különböző szolgáltatásokat nyújt az ágazat szereplőinek a digitális eljárások széles körű, a gazdaságok céljaihoz illeszkedő, eredményes elterjesztése érdekében: gazdálkodóknak és szaktanácsadóknak szóló képzések, a különböző technológiákkal demonstrációs eseményeken, mintagazdaságokban való megismerkedés, illetve a saját gazdaságban történő kipróbálás lehetőségének biztosítása, a digitalizációt célzó befektetések forrástervezése és a hálózatépítés, az innovációs ökoszisztémákhoz, a területen dolgozó további szereplőkhöz való kapcsolódás kereteinek megteremtése.
A digitális kiválóság, amelyet legegyszerűbben a digitális eljárások és termékek stratégiai célok elérése érdekében történő optimális kihasználásaként határozhatunk meg, a modern vállalkozások kritikus megkülönböztető tényezőjévé vált. Az AEDIH Agrárdigitalizációs Kiválóság felhívás célja az agrárdigitalizáció területén bevált, hazánkban elérhető gyakorlatok azonosítása, összegyűjtése és szélesebb körben történő terjesztése, illetve az ezen szolgáltatásokat nyújtó fejlesztők, szolgáltatók elismerése a „Digitális kiválóság a mezőgazdaságban” cím odaítélésével. Így lehetőséget teremtve arra, hogy a mezőgazdasági szereplők megosszák a legjobb gyakorlataikat, folyamataikat, rendszereiket és tanuljanak mások tapasztalataiból.
A cím megszerzéséhez a pályázó fejlesztőknek, szolgáltatóknak elsősorban az alábbi területeken szükséges tevékenykednie:
- A gazdálkodók piacra jutását támogató szolgáltatások
- Pénzügyi szolgáltatások és biztosítás
- A gazdálkodók képzése, kapacitásfejlesztés
- Gazdaságautomatizálás, mezőgazdasági robotok, drónszolgáltatások
- Fenntartható gazdálkodást támogató rendszerek, eljárások
- Digitális farmmenedzsment rendszerek
- Mezőgazdasági kockázatkezelési és előrejelző rendszerek
- Élelmiszer-biztonság és nyomon követhetőség biztosítása
A pályamunka bemutatásának főbb részegységei:
- Cím
- Fő kategória
- Technológia típusa
- A termék/szolgáltatás rövid szöveges bemutatása
- A termék/szolgáltatás készültségi állapota, a fejlesztés főbb mérföldkövei
- Mely gazdálkodói kihívás(ok)ra igyekszik megoldást kínálni?
- Kisgazdaságokban történő alkalmazhatóság
- Az alkalmazott üzleti modell, az értékesítés módozatai
- Weboldal, közösségi csatornák
- Sikertörténet(ek)
A kiválasztott pályázók bemutathatják innovációikat és kiemelkedő eredményeiket a 2025 márciusában tartandó „Digitális kiválóság a mezőgazdaságban” díjátadó ünnepségen.
A díjazottak részére biztosított lehetőségek:
- A termék/szolgáltatás bemutatásának, kipróbálásának, terjesztésének lehetősége az AEDIH által szervezett képzéseken, demó napokon és a „test before invest” szolgáltatás kapcsán az AEDIH ügyfelei részére
- „AEDIH fejlesztői partner” cím elnyerése, cégnév, logó megjelenítse az AEDIH honlapon, közzététel az AEDIH közösségi platformokon
- Részvételi lehetőség az AEDIH képzéseken (AI, HPC, Blockchain, IoT témakörökben)
- Részvételi lehetőség egy, az AEDIH és a nyertes pályázó által közösen kiválasztott európai szakmai konferencián vagy kiállításon
A pályamunka benyújtása a jelentkező adatainak megadásával az alábbi űrlapon keresztül lehetséges:
https://aedih.hu/form/digitalis-kivalosag-2024
A pályázattal kapcsolatos fontosabb dátumok:
A pályamunka benyújtásának határideje: 2025. április 30.
Értékelő bizottság döntése: 2025. május 16.
Díjátadó esemény: 2025. június 4.
A pályázatról további részletek és információk az AEDIH elérhetőségein kérhetők, illetve az AEDIH különböző rendezvényein, programjain is elérhetők.